Autor Wątek: LPG czy Diesel  (Przeczytany 5247 razy)

ROC

• Gość
LPG czy Diesel
« dnia: Październik 08, 2011, 10:18:35 am »
Cena benzyny ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie ,wiec pozostaje nam LPG lub Diesel.Co waszym zdaniem jest bardziej opłacalne ?

szakal

• Gość
Odp: LPG czy Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2011, 11:19:25 pm »
Kupić samochód z LPG, bo jeśli chcemy sami przerabiać to już się aż tak bardzo nie opłaca, jednakże jeśli mamy już przerobiony samochód to nie ma problemu

buds405

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2012, 03:17:52 pm »
lepsze jest LPG, tańsze. no ale jeśli trzeba założyć instalację, to już nie jest tak kolorowo. no i trzeba dojeżdżać codziennie więcej niż 25 km w jedną stronę.....

Avicularia

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 03:20:07 pm »
Najlepiej kupić samochód z LPG już założonym, bo faktycznie instalacja gazowa nie jest tania jeśliby się chciało ją montować w samochodzie z benzyną. Chociaż nawet i założenie instalacji LPG zwraca się po parunastu miesiącach, pod warunkiem że jeździ się trochę więcej. Do jeżdżenia po mieście to w ogóle lepiej się nie babrać ze zmianą instalacji i jeździć na tej benzynie, trudno : )

JPotter

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2012, 11:48:45 am »
Oczywiście że LPG wychodzi dużo taniej - oczywiście jeśli kupimy samochód z założoną instalacją.

DagmaraTara

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2012, 10:54:11 am »
Słyszałam że LPG może niszczyć jakieś tam części w silniku.... jednak chyba teraz, wiadomo jak to robi by nie uszkodzić auta-a na pewno wychodzi taniej niż inne rodzaje paliwa.

jqtnm

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2012, 12:49:51 pm »
Moja rada: tani samochód, LPG i jedziemy. :) No chyba że ma się kasy jak lodu - wtedy diesel.

mori

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2012, 03:40:13 pm »
Polecam LPG, ponieważ za 60 zł można zrobić 320 km - duży plus LPG

pogba

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2013, 11:36:47 am »
witam. mam renault scenic I i przejechanie 100 kilometrów po mieście na gazie kosztuje mnie około 22 złotych. jeśli miałbym pokonać ten dystans na ropie to koszt około 35 złotych, dla mnie najbardziej opłacalny jest gaz

jurek123

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2013, 01:14:25 pm »
Coś mi się wydaje, że jeszcze przez długi czas gaz będzie bił na głowę samochody na ropę. Ja osobiście jeżdżę jeszcze na ropie, ale to ostatnie miesiące.

Offline mateusz.kosa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Domarant
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2014, 07:11:46 am »
Owszem gaz jest najtańszą opcją paliwa pamiętaj jednak ,że dobra instalacja gazowa sporo kosztuje a i nie każdy silnik dobrze znosi to paliwo.
Musisz sobie przeliczyć ile rocznie robisz kilometrów i po jakim czasie ta inwestycja się zwróci.

Offline monter11

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • <a href"http://www.zabankowani.pl"></a>
    • Zbankowani
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2014, 01:32:31 pm »
Mam auto na gaz i drugie na rope. Gaz spłacił się w rok, na bako 25 l robię ok 300-350 km także nie jest źle

Offline Mikronom

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Prominent w Krakowie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2014, 10:51:16 am »
W moim gospodarstwie domowym są zarówno auto na gaz i na diesel i niezaprzeczalnie gaz lepiej wychodzi. Trzeba mieć na uwadze, że jednak możemy się spodziewać większych podwyżek paliwa niż gazu...

Offline Alojzkondzik

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • chwilówki online
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2016, 11:05:50 pm »
Na trasy, kiedy robisz dużo kilometrów to diesel. Na krótkie odcinki lepszy jest gaz.

Offline torpeda

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2016, 10:29:14 pm »
Mam diesla i sobie chwalę, po chipie auto wręcz fruwa, a dalej pali niewiele. Silniki benzynowe są z reguły wyraźnie słabsze.