Autor Wątek: Jakich języków się warto uczyć?  (Przeczytany 8072 razy)

helisa

• Gość
Jakich języków się warto uczyć?
« dnia: Luty 28, 2013, 01:14:22 pm »
Jakich języków obcych się uczycie i jakich warto się uczyć?
Czy ukończenie studiów filologicznych jest obecne dobrym rozwiązaniem?

Offline edward94

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • kwietnik ogrodowy
Odp: Jakich języków się warto uczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2013, 05:06:02 pm »
Osobiście się nie ucze bo nie ma czasu ale jak go trochę wygospodaruję to myślałem na rosyjskim bo daje dobrą perspektywę, hiszpańskim bo chce jechać do brazoli  8) a jeśli chodzi o język, którego się warto uczyć to CHIŃSKI/JAPOŃSKI i kasiorę trzepiesz niemiłosierną  ;D

Natalka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2013, 09:44:53 am »
ja też uczę się hiszpańskiego, bo bardzo mi sie podoba ten język i jade tam na wakacje :)

bartsw

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2013, 09:46:00 am »
Wydaje mi się, że skończenie tylko filologii może być dzisiaj za mało. Lepszym rozwiązaniem może być skończenie kierunku z konkretnej branży + intensywny kurs języka poza szkołą. Na filologii uczysz się dużo o kraju, o głoskach, językoznawstwie, ale ta wiedza nie jest niezbędna do płynnego porozumiewania się, a trzeba też mieć fach w ręku. Np. dobry tłumacz danego języka to nie tylko ten, co zna język, ale także branżę, aby wiedział, jak nazwać daną rzecz w języku polskim. Często są to nazwy zwyczajowe, a nie tłumaczenia słowo po słowie.

helisa

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2013, 11:32:50 am »
No właśnie również mi przyszło do głowy, że studiując filologię uczysz się wiele rzeczy które tak naprawdę są niepotrzebne.
Teraz pytanie, w takim wypadku jak nauczyć się np języka niemieckiego z określonej branży np informatyka?
Czy są jakieś specjalistyczne kursy językowe? Słyszał ktoś o tym?

pompkin31

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2013, 11:42:30 pm »
Ja uczę się dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Niestety żyjemy w takich czasach, że bez znajomości chociaż podstawowych zwrotów w obcym języku nic się nie osiągnie...

Offline majsterklepa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • https://erotycznegadzety.wordpress.com
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 11:45:43 am »
Czytałem ostatnio na temat popularności języków i ich znaczenia np. przy szukaniu pracy i oprócz oczywiście najpopularniejszych jak angielski, niemiecki coraz częściej pisze się o języku rosyjskim. W tej chwilki rynek rosyjski to spory potencjał biznesowy i coraz częściej szuka się ludzi, którzy władają tym językiem.

kateee

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2013, 01:39:32 pm »
Moim zdaniem najkorzystniej dzisiaj uczyć się Chińskiego i Rosyjskiego. Może to myślenie mocno jednokierunkowe (czysto wschodnie), ale jakbym miała ten dylemat dzisiaj, to właśnie takich języków chciałabym się uczyć. Chiński podobno bardzo łatwy i prymitywny. Gorzej z rosyjskim....

helisa

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2013, 11:41:19 am »
No właśnie też jestem zdania, iż nauka chińskiego to dobra inwestycja.
Szczególnie w dzisiejszych czasach. A widziałam nawet taki kurs chińskiego z elementami mowy biznesowej.
Kateee, może chiński i nie jest taki trudny, ale to pismo jest tragiczne:)

sylka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2013, 11:05:45 am »
Podstawą jest oczywiście angielski. Poza tym dobrze chyba uczyć się mniej popularnych języków tylko norweski, chiński, arabski.

briliant

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:25:37 am »
Podstawa- angielki. Nadprogramowo- języki starej europy. Dodatkowy atut- języki nietypowe np. szwedzki, chiński.

zajreg88

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:55:31 am »
ja bym się uczył jęzaków rzadkich a takich co mam z nimi interesy. Ukraiński ( wspolna historia i handel), turkmeński ( mają gaz), turecki ( chcą do UE), chiński ( handel, polityka, usługi), koreański ( IT, polityka, )

Języki państw murzyńskich mających ropę.

helisa

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2013, 03:03:47 pm »
No tak. Tylko trzeba brać pod uwagę, iż w większości krajów nietylko europejskich, dogadamy się w trzech
językach. Amianowicie: angielski,niemiecki, francuski.
Więc może ograniczyć się tylko do tych języków a darować sobie np norweski czy chiński.
A swoją drogą, wie ktoś czy można porozumiewać się po angielsku w Chinch?

Klaudia

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2013, 07:33:25 pm »
No pewnie, że można, jak spotkasz kogoś, kto zna angielski:) Tak, jak wszędzie indziej:)

Ubezpieczenia

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2013, 06:03:41 pm »
Rosyjskiego