Autor Wątek: Dom czy mieszkanie?  (Przeczytany 1246 razy)

Offline Matyl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Budowa domów gotowych
Dom czy mieszkanie?
« dnia: Październik 20, 2015, 08:38:50 am »
Jeśli miałybyście możliwość wyboru to co byście wybrały:mieszkanie czy dom?

Offline morwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Mam hopla na temat zdrowego odżywiania.
    • vita-my.pl
Odp: Dom czy mieszkanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 06:48:53 am »
Dom i to bez dwóch zdań. Mieszkałam w bloku i miałam dosyć wścibskich sąsiadów, użerania się ze spółdzielnią, wieczne szukanie parkingu. Dom to jednak dom wyjdziesz posiedzisz w ogródku, spokój,  nie martwisz się że jak kłócisz się z mężem to cała klatka słucha. Może więcej pracy bo opał trzeba przygotować, zimą samemu palić ale coś za coś.

Offline Samachu

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • kalendarz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2015, 12:25:44 am »
Mieszkalem 20 lat w bloku, od 2 lata mieszkam w domu jednorodzinnym na obrzezach miasta, ktore kiedys bylo wsia (ludzie dalej z wiejska mentalnoscia). Powiem tak: w domu nie martwie sie o miejsce parkingowe, moge wyjsc sobie na swieze powietrze i nie ogladac obcych ludzi. Jednak trafil mi sie halasliwy sasiad, ktory urzadzil sobie 5m od mojej dzialki halasliwa dzialalnosc gospodarcza i nie jest kolorowo. Sasiadow w bloku jest wiecej, ale nie interesuja sie specjalnie innymi. Na wsi sasiadow jest mniej, ale za to sa bardziej wscibscy, bardziej zdeterminowani by ci zrobic na zlosc. Gdybym mial teraz podjac decyzje, to kupilbym duza dzialke, powiedzmy 1ha i na jej srodku wybudowal dom, tak zeby nie miec kontaktu z sasiadami. Niestety wiaze sie to z wysokimi kosztami, bo trzeba podciagnac media, zrobic dojazd, podciagnac Internet itd. ale mysle, ze wtedy mamy prawdziwy spokoj, choc z drugiej strony w przypadku wlamania nie byloby ciekawie, bo dom odciety od swiata.

Offline slonika

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • asumin opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2015, 10:37:09 am »
Idealny temat dla mnie na dziś. Właśnie rozważam wyprowadzkę z rodzinnego i domu i zastanawiam się nad kupnem domu czy mieszkania. Wiadomo, od dziecka mieszkam w domu i uważam, że jest to niezwykła wygoda pod warunkiem, że ma kto koło tego domu robić. Codziennie palenie w piecu, odśnieżanie, grabienie liści, koszenie trawy itp it, to sie tylko tak mówi, że jest tego mało. A gdzie jeszcze praca i codzienność? Blok daje ten komfort, że nie myslisz o niczym. Zyjesz pełnią życia aczkolwiek nie ma gdzie wyjść, dzieci nie mają gdzie się bawić.. Cięzki wybór :(

Offline alicjaburna

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • supermamy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2015, 12:28:01 pm »
Ja bym wybrała chyba mieszkanie, ale to może dlatego, że jestem bardziej wygodna i nie chciałabym już dbać o sprawy związane z ogrzewaniem.

Offline Jagoda1990

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • LightBox
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2015, 02:02:39 pm »
Dla mnie sprawa jest oczywista - dom!  Z dala od wścibskich sąsiadów, możesz w nim robić co chcesz, nie spotykasz na klatce ludzi, za którymi nie przepadasz itp.

Offline slonika

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • asumin opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2015, 04:00:10 pm »
Dokładnie, tutaj właśnie chodzi o wygodę. Są zarówno plusy i minusy mieszkania i w bloku i w domu..

Offline t_hajduk

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Wszystko o kotłach i grzejnikach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2015, 09:33:04 am »
Jeśli chodzi o koszty utrzymania to mieszkanie.
Dom jest drożysz w utrzymaniu. Wiem, bo niedawno wymieniałem instalację grzewczą czyli:

kocioł (na gazowy, ekologiczny i tańszy w dostęp do zasobności surowca)
grzejniki (rozmieszczenie, dobór jeśli chodzi o moc i parametry)

Koszy są większe, ale możesz nimi sterować czy zarządzać. Co najważniejsze - masz komfort mieszkania w domu (przestrzeń, bliskość natury itp.)

Offline Frontman

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Meble kuchenne na wymiar Wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2015, 08:02:11 am »
Dom i to bez dwóch zdań. Mieszkałam w bloku i miałam dosyć wścibskich sąsiadów, użerania się ze spółdzielnią, wieczne szukanie parkingu. Dom to jednak dom wyjdziesz posiedzisz w ogródku, spokój,  nie martwisz się że jak kłócisz się z mężem to cała klatka słucha. Może więcej pracy bo opał trzeba przygotować, zimą samemu palić ale coś za coś.

Również jestem tego zdania. Dom to niestety wyższe koszty i więcej obowiązków, ale taka jest cena za komfort, poczucie prywatności i względnej wolności :)

Offline wlasciwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2015, 03:27:24 pm »
a wg mnie drozsze w utrzymaniu jest mieszkanie, czynsz co miesiąc, ogrzewanie caly rok, w domu remont robi sie raz na jakis czas, tak samo jak w bloku, kto ma dobry piec, to tona mialu i tona wegla w zupelnosci wystarcza na zime, jeszcze na druga zostaje.

Offline Samachu

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • kalendarz
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2015, 04:14:59 pm »
Ja 19 lat mieszkałem w wieżowcu, później przez 3 lata w bloku, a od 2 lat mieszkam w domu jednorodzinnym. Nie można powiedzieć, że lepszy jest dom albo lepsze jest mieszkanie. Moim zdaniem dom jest lepszy w okresie wakacyjnym kiedy możemy wyjść do ogrodu, zrobić grilla i mieć trochę przestrzeni dla siebie. Natomiast w zimie zdecydowanie górą jest mieszkanie, kiedy nie musimy sami odśnieżać podjazdu, a robi to za nas administracja osiedla. W moim przypadku koszt utrzymania mieszkania był wyższy niż koszt utrzymania domu. Dużą zaletą mieszkania jest bliskość do wszelkiego rodzaju hipermarketów, galerii handlowych, lodowisk, kortów tenisowych, boisk piłkarskich itd. W promieniu 1km od miejsca zamieszkania miałem wszystko: basen, kino, siłownię, aptekę, krawca, przychodnię, przedszkole, żłobek, szkołę - wszystko co do życia potrzebne, a nawet więcej. Osiedle na którym mieszkałem charakteryzowało się bardzo czystym powietrzem, bo mimo iż niedaleko centrum miasta, było mimo wszystko na uboczu i odgrodzone od spalin. Teraz mieszkam w domu i te pieprzone wieśniaki palą chyba jakimiś śmieciami, plastikowymi butelkami i innym gównem. Czasami chce mi się rzygać jak to wdycham, dlatego zamykam okna. Z kolei końcem lata wypalają trawy i również powietrze jest wtedy duszące. Wszystko ma swoje wady i zalety. Za największą wadę mieszkania uważam problemy z zaparkowaniem samochodu i imprezy. Był taki okres, że przez chyba 4 miesiące imprezy były co tydzień, ale po za tym zdarzały się sporadycznie, głównie z jakichś okazji jak np. Sylwester.

Offline tomek101

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • torebki z filcu i lnu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2016, 08:46:34 am »
Dom czy mieszkanie ?
Jak ktoś potrzebuje przestrzeni to odpowiedź jest prosta. Ale utrzymanie domu też kosztuje - najpierw budowa i urządzenie potem za rachunki też trzeba płacić i go ogrzać
Więc trzymanie domu i mieszkania to podobne pieniądze

Offline Yakin

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
    • http://styl-dom.info/blog/
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2016, 03:38:11 pm »
a wg mnie drozsze w utrzymaniu jest mieszkanie, czynsz co miesiąc, ogrzewanie caly rok, w domu remont robi sie raz na jakis czas, tak samo jak w bloku, kto ma dobry piec, to tona mialu i tona wegla w zupelnosci wystarcza na zime, jeszcze na druga zostaje.

Porównane tu zostały tylko i wyłącznie koszty ogrzewania, które nie są jedyną wykładnią generalnych kosztów utrzymania domu czy też mieszkania. Oczywiście warto przy tej okazji zaznaczyć, że ogrzewanie to podstawa kosztów. Jednak czy droższe jest mieszkanie? Nie wydaje mi się.
Sam mieszkałem w mieszkaniu, a teraz mieszkam w domu. Koszt to ile wydałeś(aś) a czasami zapomina się o czasie, który się wkłada w 'utrzymanie domu'. Jest to koszt bardzo często dużo, nawet zdecydowanie większy niż w przypadku mieszkania.

Offline nikola1

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • http://radom.pozycjonujemy.net/
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:28:19 pm »
Ogólnie mieszkam w bloku, ale marzy mi się dom, gdzieś po za miastem. Dom to większa przestrzeń, prywatność, swoboda i własny ogródek i garaż.

Offline Tomcio1989

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • powiekszanie penisa blog
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:05:45 pm »
Zdecydowanie dom.Tylko pod dużym miastem to są koszta.