Autor Wątek: Czy to już uzaleznienie  (Przeczytany 510 razy)

Offline Mocny

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Czy to już uzaleznienie
« dnia: Październik 16, 2015, 09:35:53 am »
Witajcie, mój brat ostatnimi czasy zaczal dużo pić. Gdy wchodze do jego pokoju to na podłodze mała masa puszek po browkach. Sprzątałem je przez tydzień i naliczyłam 20sztuk. Matki nie mamy a ojciec był alkoholikiem i niechcicałbym aby mlody poszedł tą samą drogą. Dużo czytałem o metodach leczenia alkoholizmu, ale nie chce na siłe pchać młodego do ośrodka - chce zeby wreszcie coś do niego dodartło, zanim zapije się na śmierc jak ojciec.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 07:55:47 pm wysłana przez admin »

Offline Man1ek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Dietetyk
Odp: Czy to już uzaleznienie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 02:01:15 pm »
Alkoholizm to poważna sprawa nie tylko dla samego zainteresowanego ale przede wszystkim dla rodziny, otoczenia. Raczej na forum nikt nie będzie wiedział co zrobić, jak pomóc bo nikt nie zna twojego brata. Nie wiem czy jest sens od razu pchać się do zamkniętych ośrodków, tak w ogóle to chyba jest wymagana zgoda leczonego a to może być problem. Można spróbować np. psychoterapii czy jakichś konsultacji u psychologa. Z pewnością są jacyś wykwalifikowani  psychoterapeuci specjalizujący się w pracy z cierpiącymi na alkoholizm.

Offline Alojz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-1
    • pożyczki online
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2015, 07:36:53 pm »
Ciężko powiedzieć bo alkoholizm siedzi w psychice. Na pewno można powiedzieć, że brat ryzykownie pije.

Offline wlasciwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2016, 01:23:14 pm »
Jak to napisane jest na stronie prywatnego ośrodka dla uzależnionych OAZA - Uzależnienie od alkoholu jest chorobą duszy i ciała. #Mocny, myślę, że nie powinieneś ignorować żadnych sygnałów. Poszperaj w necie, poczytaj, a najlepiej znajdź terapeutę, który powie Ci co w takiej sytuacji zrobić. Twój brat ma duże predyspozycje do alkoholizmu, więc może mieć z tym problem.