Autor Wątek: biuro księgowe czy księgowa?  (Przeczytany 638 razy)

Offline Pandora

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
biuro księgowe czy księgowa?
« dnia: Sierpień 18, 2015, 09:52:22 am »
Prowadzę od dwóch lat księgarnię internetową. Początkowo była to mała działalność, niezbyt popularna. Ja zajmowałam się księgowością i wszelkimi sprawami organizacyjnymi w firmie. Jednak po jakimś czasie, rozszerzyłam ofertę i wszystko wyszło mi spod kontroli. Cieszyłam się, bo zwiększył się ruch w księgarni, ale jednocześnie nie mogłam tego wszystkiego sama ogarnąć. Zatrudniłam księgową, która zapewniała mnie, że ma duże doświadczenie, ale bardzo się na niej zawiodłam. Czasem miałam wrażenie, że sama lepiej bym to zrobiła. Teraz znów zostałam sama i mam dylemat - wybrać biuro rachunkowe i mieć spokój czy znów szukać księgowej? Mieszkam w Warszawie, więc gdybyście mieli sprawdzone namiary, to dajcie znać. Ja póki co słyszałam wiele pochlebnych opinii o Accountant. Mają szeroką ofertę, ale nie wiem jak się cenią. Mieliście styczność? Polecicie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 06:58:24 pm wysłana przez admin »

Offline Mały

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Pożyczka przez Internet bez zaświadczeń
Odp: biuro księgowe czy księgowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:26:58 pm »
Zleży z ,którego rejonu Warszawy jesteś moge polecić kilka biur z którymi mam styczność , generalnie na przyszłośc trzeba patrzeć na dwie ,trzy podstawowe sprawy ,kto będzie podpisywał dokumenty ,czy maja licencję i czy posiadają ubezpieczenie .
Pierwsza sprawa co wspomniałem podpisywanie dokumentów powinno odbywać się przez biuro -ich odpowiedzialność.
Druga jak nie mają licencji to nie jest to biuro - i takie niestety też działają .
Trzecia kwestia jest bardzow wspólna z drugą ,jak biuro ma licencje musi mieć ubezpieczenie .

Offline ellicznik

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Księgowość Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2015, 05:19:10 pm »
Pandora trochę dziwny kierunek obrałaś. Zazwyczaj najpierw korzysta się z usług biura rachunkowego, ewentualnie później (jeżeli jest taka potrzeba) zatrudnia się księgowego.
Moim zdaniem biuro nie musi być nawet z Twojego miasta, nasze biuro rachunkowe XYZ obsługuje wielu klientów spoza Krakowa. Z większością tych klientów spotkaliśmy się tylko raz, w trakcie podpisywania umowy. Wszystkie dokumenty i rozliczenia przesyłane są mailowo.
Oczywiście taki scenariusz jest możliwy przy spełnieniu określonych warunków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 09:13:22 pm wysłana przez admin »

Offline Valeyard

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2017, 07:17:28 pm »
Biuro rachunkowe jest świetnym rozwiązaniem, bo masz grupę specjalistów, więc szansa, że ktoś profesjonalnie potraktuje Twoje finanse jest wysoka. Sam korzystam z biura i nie narzekam. Jest tylko problem, jeżeli trafisz na złe biuro to możesz się przejechać, więc wypada ostrożnie wybierać. Można kierować się tym jakie certyfikaty dane biuro posiada.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 01:02:01 pm wysłana przez admin »