Autor Wątek: Sklep Merlin.pl  (Przeczytany 731 razy)

Offline poznaniak

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +0/-1
Sklep Merlin.pl
« dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:29:22 am »
Po złożeniu zamówienia i opłaceniu kartą kredytową, otrzymuje e-mail, z treścią:

Niniejszy dokument nie stanowi potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji, w rozumieniu punktu I.4 Regulaminu zakupów.

Czyli nie mam żadnej gwarancji czy sklep zrealizuje moje zamówienie,
ani pod względem terminu, ani pod względem ceny.
Uważam że, UOKIK powinien takie zapisy zabronić w Regulaminach sklepu,
np. za 3 dni się dowiem, że sklep zażąda wyższej ceny niż ta za którą kupiłem,
a później kolejne 2-3 tygodnie będę prosić się o zwrot pieniędzy.

Informacje o towarach stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego. Klient, przesyłając do Sklepu zamówienie, składa ofertę zawarcia umowy sprzedaży zamawianych towarów lub usług ze Sklepem. Każda płatność zrealizowana przez Klienta - z wyjątkiem płatności realizowanej przy odbiorze zamówienia - stanowi do momentu wysłania przez Sklep potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji, przedpłatę na poczet realizacji zamówienia. W wyniku złożonego przez Klienta zamówienia, Sklep przesyła do Klienta specyfikację dokonanego przez Klienta zamówienia na podany przez Klienta adres e-mail. Specyfikacja o której mowa w zdaniu poprzednim, nie stanowi potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji, zostanie wysłane na podany przez Klienta adres e-mail, stanowiąc oświadczenie o przyjęciu oferty, o której mowa powyżej, niezwłocznie po zweryfikowaniu przez Sklep dostępności towarów u dostawców Sklepu.

Offline kejtiti

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Raz, dwa, trzy - piękne świnki trzy
    • Dobry Gabinet Kosmetyczny Kraków
Odp: Sklep Merlin.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:36:45 pm »
Myślę, że trochę demonizujesz ten zapis. Tak naprawdę jeżeli nawet złożenie zamówienia i zapłata byłoby równoznaczne to jeżeli pojawiłby się problem z dostępnością - niewiele można zrobić.

Jeżeli zaczęliby odstawiać takie cyrki o których piszesz to niestety żadne przepisy by ich nie uratowały, klienci szybko odwróciliby się od tego sklepu.

Offline Alojzkondzik

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • chwilówki online
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2015, 10:36:40 pm »
Już kilka razy zamawiałem w tym sklepie i zawsze wszystko było ok. Jeden z lepszych sklepów online, który zawsze jest w czołówce rankingów.

Offline metal-art

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Pieczątki i wizytówki w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:55:22 pm »
Chyba ogłosili upadłość... nie można już składać zamówień - szkoda bo to jeden z pionierów w polskim internecie, działali od 1999 roku.