Autor Wątek: Szkoła policealna zamiast studiów? Czy zawsze potrzebny jest tytuł magistra?  (Przeczytany 1825 razy)

Offline techas

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +0/-1
Czy zawsze potrzebny jest tytuł magistra?

Niestety tytuł MGR dziś jest nie wiele wart,
jednak pracodawcy w większości ofert wymagają go.
Z doświadczenia wiem, że MGR często nie wiele więcej potrafi
niż miłośnik swej dziedziny, czego pracodawcy nie potrafią docenić,
chociażby w siatce wynagrodzenia.

Offline emi21

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • betdnia.pl - forum bukmacherskie
Odp: Szkoła policealna zamiast studiów? Czy zawsze potrzebny jest tytuł magistra?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2015, 10:14:58 am »
W dzisiejszych czasach ważne jest doświadczenie, jakiś papier zawsze się przyda do oceny pracownika na początku

Offline marek.n

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Sprzęt rehabilitacyjny
Odp: Szkoła policealna zamiast studiów? Czy zawsze potrzebny jest tytuł magistra?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:42:21 am »
Zawsze to potrzebny jest sensowny pomysł na życie. Jak będziemy wiedzieli, co chcemy w życiu robić to z wyborem odpowiedniej szkoły nie będzie problemu. A wyższe wykształcenie nie jest dla pracodawcy gwarancją wiedzy kandydata ale świadczy, że ten potrafił sobie poradzić na szczeblu wyższym niż taki, co zakończył edukację na liceum i ma , jako pracownik, większy potencjał.

Offline dusia29

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • elektronarzędzia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2015, 02:24:57 pm »
Wszystko zależy od tego, jaki zawód masz zamiar wykonywać. Są takie, w których trzeba mieć magistra i nie ma dyskusji ;) są też takie, w których wystarczy licencjat bądź ukończone kursy.. Najlepiej zorientować się, jakie są wymagania i postępować w oparciu o wnioski :) a realia są takie, że bez dokształcania się na bieżąco nie mamy szans na awansy czy dobrą pracę.

Offline happylady

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Pedagog z powołania
    • Henna i Stylizacja Brwi Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2015, 03:29:40 pm »
Nie czarujmy się szkoły policealne nie posiadają zbyt dobrych opinii. Osoby do nich zapisują się głównie po to aby utrzymać status osoby uczącej się aniżeli zdobycia nowych umiejętności i wiedzy.

Offline gwarek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:32:36 am »
Szkoła policealna może być dobra, ale tylko jeżeli wiesz, co będziesz po niej robił. W sensie masz pewną pracę.

Offline firmasprzatajacapoznan

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Sprzątanie biur Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2016, 01:52:23 pm »
Edukacja to edukacja. Czy będą to studia czy szkoła policealna nie ma to większego znaczenia. Liczy się inteligencja i wiedza, nieważne jak i gdzie zdobyta.

Offline elka12

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • http://www.wszib.edu.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2016, 02:26:46 pm »
Ja uważam, że mimo iż tytuł magistra jest teraz łatwiej możliwy do zdobycia, to jednak bez niego ciężko awansować w pracy i zajmować lepsze stanowisko.

Offline borusak

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2016, 01:49:57 pm »
Ja uważam, że o wiele lepiej jest jednak mieć magisterkę. Nigdy nie wiadomo, czy się nie przyda. Zwłaszcza przy dalszych awansach lub w instytucjach publicznych, gdzie jest to cały czas wymóg. Tym bardziej, że można studiować na uczelniach prywatnych lub zaocznie. :D Widziałem np., że społeczna akademia nauk w wawie ma fajne kierunki. Mój brat do nich chodził właśnie dlatego, że potrzebował mieć tytuł mgr i był mega zadowolony. Zwłaszcza, że musiał godzić studia z pracą. :P

Offline Karolajn

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Ekskluzywny sklep
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2016, 07:48:36 am »
Moim zdaniem, jeśli masz możliwość pójścia na studia, to nie warto tego przeoczyć. Wiadomo, że dyskusyjne jest obecnie to, czy te studia się "przydadzą", ale z biegiem lat coraz trudniej jest się zmobilizować do nauki i wówczas studia mogą być dla nas prawdziwą kulą u nogi...

Offline Celain

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2016, 11:00:59 am »
Nie zawsze, ale warto mieć. Zwłaszcza, że teraz łatwo skończyć studia. Nawet pracę końcową może Ci napisać firma taka jak ta...
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 10:51:46 pm wysłana przez admin »

Offline etoria

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2017, 08:13:49 am »
Ja uważam, że absolutnie nie jest ważne to czy masz tytuł magistra, czy nie. Ważne jest to co potrafisz. A niejednokrotnie policealki daja konkretniejszy fach niż studia. Mówie to na przykładzie kumpeli, która skończyła studia i nie mogła znaleźć pracy. Zdołowana poszła po tych studiach do policealki, a konkretniej do szkoły charakteryzacji i efektów specjalnych: i co? I zaraz po tej szkole znalazła prace jako charakteryzatorka. Bo nauczyła się konkretnej umiejętności.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 03:32:50 am wysłana przez admin »

Offline torpeda

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2017, 07:12:44 pm »
Studia magisterskie zawsze się opłacają, warto inwestować w wiedzę i w siebie

Offline Redraios

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2017, 10:27:08 am »
Powiem ci że chodzę do takiej policealnej i spoko jest nauczysz się i języka i wszystkiego warto sobie ogarnąć takie policealne szkoły jakieś fajne kierunki.

Offline etoria

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2017, 09:05:18 pm »
Jasne że nie jest potrzeby , nawet teraz coraz mniej patrzą na to . Predzej znajdziesz pracę po zwykłym studium niz z tylułem magistra...  Dziewczyny ja pomyślałabym nad jakims studium kosmetycznym czy coś w tym stylu, to takie teraz na czasie i praca po tym jest. Oczywiście wiadomo musi Was to kręcić inaczej nic z tego  nie wyjdzie  Moja siostra zapisała się teraz i od kwietnia zaczyna roczne studium wizazu i stylizacji w Międzynarodowym Studium Dziewulskich , wspaniała szkoła wiele dobrego czytałyśmy o niej i wiele można się nauczyc tam , także jeśli was to kręci w jakiś sposób lubicie takie rzeczy to może warto pojechać gdzieś dalej i spróbować swoich sił.
Od kwietnia zaczynaja teraz trwa rekrutacje na roczne studium wizazu i stylizacji:) Ja mogę jedynie to polecić bo akurat przez moją siostrę jestem w tym temacie  Pozdrawiam Was
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 02:24:05 am wysłana przez admin »