Autor Wątek: Sposoby ogrzewania domu/mieszkania  (Przeczytany 1916 razy)

Offline Sakwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Sposoby ogrzewania domu/mieszkania
« dnia: Listopad 27, 2014, 10:47:38 pm »
Jakie waszym zdaniem są teraz najpopularniejsze metody ogrzewania domów/mieszkań? Zapraszam do dyskusji.

Offline Konsultant Buderus

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-1
Odp: Sposoby ogrzewania domu/mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2014, 10:37:10 am »
Sakwa,

żyjemy w czasach gwarantujących dostęp do szerokiej palety rozwiązań grzewczych - od kotłów kondensacyjnych, poprzez grzejniki, na wykorzystaniu energii odnawialnej skończywszy. Wybierając ogrzewanie do domu nie powinniśmy kierować się modą, lecz tym jakie mamy warunki i rzeczywiste potrzeby.

Marka Buderus, którą reprezentuję oferuje szeroką gamę rozwiązań - na każde potrzeby i każde możliwości. Zachęcam do kontaktu z jednym z naszych specjalistów, który zaproponuje rozwiązanie obiektywnie najkorzystniejsze dla danego przypadku. Z listą oddziałów oraz naszych partnerów zapoznać się można pod adresem www.google.pl

Służę pomocą w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 01:43:35 am wysłana przez admin »

Offline Sakwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2014, 06:20:33 pm »
Pytam dlatego ponieważ sam poszukuję dobrego kotła. Chciałem wybrać system w oparciu o zdanie innych. Jakie warunki muszą być spełnione aby piec/kocioł się sprawdził?

Offline bossik

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:34:02 pm »
Najpopularniejszy system ogrzewania w domach to raczej centralne ogrzewanie z kotłem na paliwo stałe. Jak cenisz sobie wygodę to pomyśl o kotle z podajnikiem właśnie na paliwa stałe albo kotłach: gazowym albo olejowym, ewentualnie o pompie ciepła. Potem to już tylko trzeba dobrać moc kotła ale z tym to już lepiej zwrócić się do specjalisty:)

Offline Sakwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2015, 06:12:32 pm »
A co jeżeli chodzi o pompy ciepła? Można takową zainstalować na przykład po istniejące CO Będzie to wydajniejsze?

Offline toskami2

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2015, 05:47:48 pm »
My mamy piec gazowy z zasobnikiem. Jest to wygodne to fakt i jeśli jest to dom w nowej technologii, to nie jest aż takie strasznie drogie w użytkowaniu :-)

Offline Konsultant marki Buderus

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2015, 09:45:43 am »
Sakwa

bossik ma rację. Ja również polecałbym kontakt z jednym z naszych specjalistów. Po zapoznaniu z oczekiwaniami i warunkami technicznymi budynku będzie on w stanie pomóc w doborze najkorzystniejszego dla Pana kotła tak, by rozwiązanie było i skuteczne i obiektywnie ekonomiczne. Aby znaleźć technika w swojej okolicy wystarczy skorzystać z zakładki. Zachęcam do zadawania pytań w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam
Konsultant Buderus
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 02:05:58 am wysłana przez admin »

Offline Janusz-F

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Podróżuj z nami!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2015, 08:52:52 pm »
A co jeżeli chodzi o pompy ciepła? Można takową zainstalować na przykład po istniejące CO Będzie to wydajniejsze?
Zainstalować się da, wygodniejsze będzie a koszt eksploatacji jest na poziomie ogrzewania węglem. Jest jeden kłopot. Cena pompy, wymiennika, instalacji to minimum 50-60 tys. Już ogrzewanie gazem (samo w sobie drogie) na przestrzeni nawet kilkudziesięciu lat wyjdzie taniej. Jeżeli ma się na względzie rachunek ekonomiczny a nie modę, ekologię czy inne fanaberie to pompy ciepła wstawia się tylko tam gdzie nic innego nie można zastosować.

Offline Sakwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2015, 03:02:26 pm »
Ogrzewanie gazem jest drogie, nie opłacalne. A co jak ktoś ma duży dom, i stary na dodatek?

Offline Mariuissz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Fan motoryzacji i sportu z Poznania.
    • mechanik samochodowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2015, 10:33:32 am »
Ogrzewanie ogrzewaniem, ale chyba nie mniej ważna jest kwestia izolacji i utrzymania ciepła w domu. Ja mam mieszkanie, stąd kwestie kotłów są mi raczej obce i korzystam z centralnego ogrzewania, natomiast sam dbałem o to, byśmy jak najmniej ciepła oddawali na zewnątrz. Podstawą są oczywiście szczelne okna, ale liczy się także kwestia podłogi - są liczne sklepy oferujące szeroki wybór podłóg drewnianych, paneli itd. Chodzi o to, żeby podłoga tez akumulowała trochę ciepła (co raczej jest niemożliwe przy płytkach). Chyba, że zrobimy sobie podłogę ogrzewaną, np. w łazience (to rozwiązanie akurat zastosowałem u siebie i jestem bardzo zadowolony). Do tego w domach radzę przeprowadzić akcję dodatkowego ocieplania budynku, jeśli ściany są kiepsko ocieplone, a także dodatkowego pokrycia dachu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 04:39:43 pm wysłana przez admin »

Offline t_hajduk

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Wszystko o kotłach i grzejnikach
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2015, 11:18:17 am »
Ogrzewanie to faktycznie przede wszystkim izolacja samego budynku. Ja jednak zwróciłbym większą uwagę na ocieplanie wewnętrzne, za pomocą np. odpowiednio rozmieszczonych grzejników.
One same w sobie mogą być bardzo różne: pokojowe, drabinkowe czy dekoracyjne.
Grunt, aby były umieszczane w dogodnych miejscach i aby spełniały swoje właściwości związane z założeniem

Offline t_hajduk

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2015, 09:38:13 am »
Sakwa,

żyjemy w czasach gwarantujących dostęp do szerokiej palety rozwiązań grzewczych - od kotłów kondensacyjnych, poprzez grzejniki, na wykorzystaniu energii odnawialnej skończywszy. Wybierając ogrzewanie do domu nie powinniśmy kierować się modą, lecz tym jakie mamy warunki i rzeczywiste potrzeby.

Marka Buderus, którą reprezentuję oferuje szeroką gamę rozwiązań - na każde potrzeby i każde możliwości. Zachęcam do kontaktu z jednym z naszych specjalistów, który zaproponuje rozwiązanie obiektywnie najkorzystniejsze dla danego przypadku. Z listą oddziałów oraz naszych partnerów zapoznać się można pod adresem www.google.pl

Służę pomocą w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

Zgadza się w 100%. Odpowiednie rozwiązania grzewcze muszą iść w parze ekologią - niejako wymuszają to czasy. Zresztą dziś ekologia jest niemalże równoważna z ekonomią, dlatego tak dobrze jest inwestować w tego typu rozwiązania.

Offline t_hajduk

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2015, 09:41:55 am »
Ogrzewanie gazem jest drogie, nie opłacalne. A co jak ktoś ma duży dom, i stary na dodatek?

Nie zawsze stwierdzenie 'drogie' odnosi się do całości problemu. Surowiec owszem, nie jest najtańszy, ale za to mamy dostęp do rozwiązania ekologicznego i ekonomicznego. Co najważniejsze, inwestując w odpowiednia instalacje (kotły, grzejniki) możemy te koszty wymiernie minimalizować.
Rozwiązań jest dużo, należy jedynie umieć i wiedzieć jak nimi odpowiedni sterować i podporządkowywać je pod swoje potrzeby.

Offline JonatanKonopko

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
    • http://diadom.pl/
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2015, 05:29:10 pm »
Główną, podstawową, fundamentalną i pierwszorzędną rzeczą, którą trzeba przedsięwziąć przed szukaniem oszczędności na ogrzewaniu jest wymiana (inwestycja) w profesjonalne drzwi i okna, które zatrzymują wewnątrz domu czy mieszkania ciepło. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć:
- w jednym roku wymieniłem wszystkie okna (na drewniane), wymieniłem drzwi zewnętrzne (akurat na antywłamaniowe), wewnątrz zamontowałem drzwi pod wymiar (idealnie spasowane z profilem), drzwi balkonowe też poszły do wymiany (również wygłuszyłem profil). I po tych wszystkich czynnościach już dziś mogę stwierdzić, że na ogrzewaniu rok rocznie zyskuje w granicach 40%.
Wioski łatwo w takiej sytuacji wysunąć.

Offline Yakin

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
    • http://styl-dom.info/blog/
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2016, 03:34:09 pm »
Drzwi, okna - wszystko ok, ale bardzo dużo ciepła traci się przez balkon. Ja postanowiłem go sobie zabudować.
Okna balkonowe są najbardziej narażone na 'rozregulowanie', dlatego warto pomyśleć właśnie o ich zabudowaniu celem zyskania potencjalnej, większej ilości ciepła.