Autor Wątek: PC czy Laptop?  (Przeczytany 9209 razy)

karski1

• Gość
PC czy Laptop?
« dnia: Październik 27, 2012, 04:39:11 pm »
Witam
co bardziej polecacie PC czy raczej laptopa?
Który Waszym zdaniem jest lepszy?
Pozdrawiam i zapraszam do wyrażania swoich opinii.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 12:31:36 am wysłana przez admin »

maciek

• Gość
Odp: PC czy Laptop?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2012, 01:31:44 pm »
Komputer do pracy, laptop jako mobilne centrum rozrywki ;)

xray

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2012, 03:57:46 pm »
Zależy czy potrzebujesz coś w terenie (czyli laptopa ,bo jest mobliny) czy PC na stałe w domu.

altbin

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2012, 01:40:24 pm »
Dobry laptop z przekątną ekranu >17" i dobrze wyposażony to dobry zamiennik stacji roboczej. Nie zużywa tyle prądu, jest cichy i zachowuje pozory mobilności. Jeżeli nie robisz wielkich projektów to taka 17 będzie dobrym rozwiązaniem zamiast kompa stacjonarnego. I takie rozwiązanie polecam zarówno do pracy jak i do zabawy. Oczywiście do tego dobre łącze internetowe aby można było od czasu do czasu przetestować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 12:31:55 am wysłana przez admin »

justa

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2012, 09:52:18 pm »
Myślę, że laptop, w sumie ma te same funkcje, co PC, a ponadto jest mobilny:)

jqtnm

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2012, 03:04:12 pm »
Osobiście korzystam już wyłącznie z laptopów (różnych rozmiarów), które oferują mi to, czego potrzebuję najbardziej - mobilność i wygodę - również w przestrzeni mojego mieszkania. Nie wspominam już tutaj tak oczywistej kwestii, jak to, że laptopa weźmiesz ze sobą właściwie wszędzie, wakacje, urlopy i inne wyjazdy.

Z drugiej strony odpowiednio mocna stacjonarka daje radę przy zastosowaniach wymagających dobrych bebechów: procka, ramu, dysku - czyli np. obróbka grafiki itp. Najlepszą opcją wg mnie jest to, co ktoś już tutaj napisał: stacjonarka ORAZ laptop. :) [ Czyli chyba Ci nie pomogliśmy! :) ]

kumix

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 02:44:39 pm »
u mnie jak u kolegi wyżej

jacekchr

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 01:12:48 am »
PC - łatwa możliwość rozbudowy, Laptop - mobilność. Co jest ważniejsze tym należy się kierować przy wyborze.

marekkonan

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2013, 02:34:28 pm »
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy do czego potrzebujesz danego sprzętu. Gdzie z reguły korzystasz z internetu ? Czy w domu czy na wyjazdach.

grazka78

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2013, 04:59:39 pm »
W dzisiejszych czasach zdecydowanie laptop. Moim zdaniem warto pomyśleć także o tablecie.

Kro59

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2013, 01:00:43 pm »
Odpowiedz jest zależna od tego do jakich konkretnych czynności chcesz używać go:

PC - idealny jest jeżeli chcesz korzystać z niego tylko w domu. Możesz rozbudowywać go dokupując coraz to nowsze części, dzięki czemu osiąga lepsze parametry i chodzi szybciej. Na pewno szybciej chodzą tutaj programy a także bez problemu odpalisz większość nowych gier jeśli dobrze złożysz swój komputer. Dodatkowo będziesz mieć tutaj większy rozmiar ekranu oraz nagłośnienie dzięki czemu bez problemu możesz słuchać muzyki, oglądać czy czytać

Laptop - idealny jeżeli nie chcesz korzystać tylko z domu ale też w pracy, szkole lub na wyjazdy. Dobry laptop da radę obsłużyć większość nowszych gier a jeśli będziesz posiadać bezprzewodowy internet to dobrze będziesz mógł korzystać z internetu. Programy też dadzą radę płynnie z nich korzystać

Jednak komputer będzie miał lepsze chłodzenie niż laptop, dlatego nie będzie się przegrzewał. Ja wybieram komputer poniewaz korzystam z niego głównie w domu, jednak wybrałbym laptopa jeśli chciałbym korzystać z niego w róznych miejsach gdzie nie moge z komputera

Olemole

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2013, 02:09:45 pm »
Ja jestem przyzwyczajona do laptopa, ale ostatnio podłączyłam do niego komputer, bo się lepiej pracuje.

Jannapl

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2013, 10:47:23 am »
co bardziej polecacie PC czy raczej laptopa?
Pytanie powinno brzmieć: "co bardziej polecacie PC czy raczej laptopa? do..."
I można wymieniać w nieskończoność że do obróbki grafiki to PC, do biura to oczywiście laptop itp.
Tak zadane pytanie trzeba rozpatrzeć zatem ogólnie - ogólnie laptop z dobrymi parametrami jest lepszy, może na konkretnym przypadku: procesor i7 2,2 GHz, RAM 8 GB, karta dedykowana np GeForce GT 630M, dysk 0,5-1 TB, ekran 17" - ten sprzęt jest już w stanie zaspokoić najróżniejsze potrzeby, multimedia, średnio profesjonalne projektowanie czy obróbka grafiki, oczywiście wszelkie aplikacje biurowe, większość gier itp. przy zachowaniu mobilności i względnej wygody, bo waga laptopa będzie ok 3-4 kg.
Oczywiście taki laptop będzie znacznie droższy niż PC o porównywalnych (a nawet lepszych) parametrach.
Zatem, moim zdaniem zdecydowanie laptop ale jeżeli ma być funkcjonalny, to niestety trzeba sięgnąć po wyższą półkę.
Pozdrawiam

Jurek12

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:17:17 am »
Wszytko zależy do czego go potrzebujesz - jakie przeznaczenie? Wiadomo lapek jest bardziej uniwersalny - wszędzie zabierzesz - nawet do łóżka czy na fotel, ale z drugiej strony w cenie laptopa dostaniesz komputer stacjonarny z dużo lepszymi parametrami.

tomeh

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2014, 09:43:25 am »
Laptop lepszy bo mobilny a pc bo można go rozwijać sprzętowo. Wole i tak laptopa.