Autor Wątek: Banki których trzeba unikać  (Przeczytany 4079 razy)

martabzym84

• Gość
Banki których trzeba unikać
« dnia: Październik 18, 2012, 10:30:09 am »
Jaki bank dopisalibyście na taką czarną listę bo na przykład wam czymś podpadł? Ja wpisałabym mBank za to, że mają taką agresywną akwizycję:/ Mam od nich niemal codziennie telefony, a to nowa karta, nowa program. Przed czym wy ostrzegacie?

Rant

• Gość
Odp: Banki których trzeba unikać
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2012, 11:48:01 am »
Jeżeli chodzi kredyty to unikaj każdego banku.

slick

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2012, 08:41:11 pm »
Myślę że taka lista nie ma większego sensu. Na pewno każdy bank komuś czymś podpadł.

A jeśli chodzi o kredyty to lepiej po prostu ich unikać (wiem, łatwo powiedzieć), a nie banku.

marcel7

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2012, 06:50:00 pm »
Ja kiedyś byłem klientem Polbanku. Mieli atrakcyjne oprocentowanie konta i przez długi czas udawało mi się korzystać z ich konta bez opłat. Potem wprowadzili najpierw opłatę za kartę, a niedawno za prowadzenie konta. Ale najbardziej wkurzała mnie ich nachalna akwizycja. Prosiłem kilka razy aby mnie usuwali z listy osób do których dzwonią, ale nic to nie dało.
Kilka miesięcy temu zlikwidowałem konto i od tego czasu nie dzwonią.  :) :)

Jacko777

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, 05:47:27 pm »
unikać jak unikać, ale jest jedna zasada, której Klienci niestety nie stosują. Zasada numer jeden - trzeba czytać ze zrozumieniem umowy kredytowe, umowy rachunków, tabele opłat i prowizji. Tam musi być wszystko, a Klienci nie czytają tego.

Nie twierdze, że klienci są winni, bo w mojej opinii Doradca Bankowy powinien mieć obowiązek wszystko dokładnie wytłumaczyć - po to jest specjalistą. Niestety Banki mają super zapis w umowach: "przeczytałem i akceptuję regulamin, tabele opłat i prowizji.."

Pozdrawiam
Jacek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 06:47:41 am wysłana przez admin »

mirinda

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2012, 12:45:06 am »
z mBanku akurat ogromna liczba ludzi jest zadowolna, choć rozumiem że mogą stosować agresywny marketing. Ale w starym PKO wcale nie mam lepiej pod tym względem, wiec chyba teraz tak jest ze wszystkim

bebert

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2012, 11:53:52 am »
Nie rozumiem, o co chodzi z tym mBankiem, ofertę mają bez szaleństw, wcale nie uważam, żeby byli jacyś wybitni. Z tego, co się orientuję, to największym uznaniem w ostatnich latach cieszy się Alior Bank. Masa moich znajomych właśnie u nich lokuje swoje pieniądze, a odkąd mają w swojej ofercie również w 100% bankowość internetową (AliorSync) ludzi tych jest jeszcze więcej...

terryfoster

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 10:12:02 pm »
Miałem do czynienia z kilkoma bankami i powiem szczerze że wszystko zależy od placówki z jakiej korzystasz, a co do obsługi to nie mogę narzekać na mbAnk czy PKO BP czy Aliorbank. Przestrzegał bym tylko przed "gratkami" i jakimiś złotymi ofertami. Lepiej bezpieczniej i pewniej ulokować pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 11:06:26 am wysłana przez admin »

compo

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:12:32 pm »
Najlepiej będzie unikać banków, które ukrywają kruczki w umowach i regulaminach. Dobrze jest także sprawdzić, które banki faktycznie są dobre i sprawdzone.

Offline Kred

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
    • Kred.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2014, 12:46:59 pm »
W zasadzie to do każdego banku można się przyczepić. Bo nawet jeżeli oferta banku będzie dobra, to zawsze słabym punktem oferty może się okazać człowiek (mam na myśli obsługę klienta). Stąd na przykład biorą się niektóre zastrzeżenia do banków pochodzące od osób posiadających kredyty hipoteczne - niekompetencja doradcy, niejasne wytłumaczenie zasad, niedoinformowanie czy nawet wprowadzenie w błąd.

Offline Makbill

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Ubezpieczenia w Krakowie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2014, 08:21:19 am »
Nie wiem czy tworzenie "czarnej listy" banków ma sens - każdy ma jakieś zasady na których funkcjonuje i w sumie działają na jakimś poziomie. Nie ma w tym obszarze przekrętów, bo po prostu za duże ryzyko. Wydaje mi się, że jeśli bank zostanie odpowiednio dobrany do potrzeb, to można być zadowolonym, pomimo, że słyszało się negatywne opinie od innych

Offline resonali

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-1
    • klej do laminatu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:57:51 pm »
Tak jak było już wyżej napisane. Trzeba czytać zawsze ze zrozumieniem, a szczególnie to, co jest napisane najmniejszą czcionką.

Offline autor12

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Wybór to wolnośc
    • Geldmarket wszystkie pozyczki pozabankowe
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2014, 12:07:30 pm »
Większość osób pada ofiara nie czytania dokładnie regulaminów ani zasad wtedy nawet najlepszy bank jest najgorszy.
Do tego wiele banków by przyciągnąć klienta stosuje metody marketingowe jak częściowe niedomówienia czy tez numery od lub do małym drukiem.
Przykład dostaniesz 1000zl za otwarcie konta
I wiele osób biegnie hura to otworze 3 ale dostaniesz 1000zł jeżeli.............. i tu kilka zasad i uuuuuuuuuu
Najpierw pomyślmy wybierzmy ofertę a potem jak już faktycznie jest coś nie tak to narzekajmy
I faktycznie m-bank stosował wiele takich numerów po drugie ten bank zmienia zasady i regulaminy jak rękawiczki sam dostaje po kilka informacji co miesiąc o zmianie tego tamtego itd.

Offline rikardinho1

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • spelniaj swoje marzenia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:00:58 am »
ja zgadzam się lepiej najlepiej to unikać każdego banku

Offline malina123

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0