Autor Wątek: zakopane - co zobaczyć  (Przeczytany 5560 razy)

elk

• Gość
zakopane - co zobaczyć
« dnia: Sierpień 16, 2012, 06:58:04 pm »
co warto zobaczyć będąc w zakopanym?

Re:

• Gość
Odp: zakopane - co zobaczyć
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 03:48:48 pm »
Giewont, skocznie, Krupówki, Gubałówka, itd.

Justyś88

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:49:36 pm »
Z pewnością Krupówki, Gubałówkę, Giewont i Morskie Oko dla bardziej wytrwałych turystów. Zakopane ma w sobie magię, serdecznie polecam to miejsce, zawsze będę tam wracać.

balbina69

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2012, 03:54:10 pm »
Na pewno Giewont i Gubałówkę, i oczywiście spacer po Krupówkach obowiązkowy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 10:11:34 pm wysłana przez admin »

Mij_ka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2012, 02:54:33 pm »
Dolina Kościeliska jest przepiękna - naprawdę warto się wybrać:D

DagmaraTara

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:32:07 pm »
Nie łatwo ominąć Krupówki będąc w Zakopanem. Ja zakochałam się w Gubałówce - moje klimaty, pięknie jest.

slick

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2012, 09:37:16 pm »
Przede wszystkim należy udać się w góry. Na począte można udać się w doliny (np. Kościeliska, Chochołowska), później w wyższe partie, np. do Doliny Pięciu Stawów, nad Czarny Staw. Jak zaczniesz chodzić po górach, patrzeć na mapę to samodzielnie wybierzesz cele kolejnych wędrówek.

polakkarol71

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2012, 04:35:07 pm »
Jeśli zakopane to tylko Krupówki. Chyba że masz świetna kondycję to TPN. Tatry są piękne.   ;D

presta

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2012, 01:35:34 pm »
Jak już tam będziesz warto odwiedzić też McDonalds i KFC ... typowo góralskie restauracje -> jak na super góralską miejscowość przystało  8)

elbert0

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:36:26 am »
No dobra, a jeżeli jadę do Zakopanego na kilka dni, w zimie, to co byście polecili z rozrywek?

terryfoster

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2012, 08:52:36 pm »
Ogólnie to jest piękne miejsce, ja byłem w zakopanym tyle razy i uwielbiam tam jeździć, polecam skocznię narciarską :>
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 11:06:13 am wysłana przez admin »

TerjeSnow

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:33:17 pm »
wiecie może czy jakaś firma organizuje w tamtych okolicach jakieś fajne obozy zimowe?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 12:14:19 am wysłana przez admin »

pola102

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:41:58 pm »

Dolina Gąsienicowa

nazwa związana jest z nazwiskiem Gąsieniców, dawniejszych właścicieli. W zapisach pojawiła się już w 1653 roku jako hala Stawów. Przez turystów była odwiedzana już na początku XIX wieku. Jest węzłem dla wielu szlaków turystycznych i bazą wypadową narciarzy (wyciągi narciarskie) i taterników. Do Doliny Gąsienicowej można dojść z: Kuźnic - szlakiem przez Jaworzynkę lub Boczań, z Brzezin i Toporowej Cyrhli - przez Psią Trawkę, z Wierchu Porońca i Łysej Polany - szlakami przez Rówień Waksmundzką. Dolina Gąsienicowa stanowi górne piętro walnej Doliny Suchej Wody Gąsienicowej. Dolina Gąsienicowa posiada dwie odnogi, rozdzielone granią Kościelców: odnogę południowo-zachodnią z Zielonym Stawem i dziewiętnastoma innymi mniejszymi zbiornikami oraz południowo-wschodnią (prawą) - ze Zmarzłym i Czarnym Stawem Gąsienicowym.

bebert

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2013, 09:21:49 am »
Gubałówka, Kasprowy - ale tylko podczas ładnej pogody (przejrzystość powietrza musi być odpowiednia) - niezapomniane widoki gwarantowane! :)

Mitka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2013, 03:43:10 pm »
W Zakopanem warto też pospacerować po mniejszych uliczkach, na których pełno jest starych góralskich domów (niestety wiele jest zaniedbanych), gdzie można odkryć prawdziwe perełki (przykładowo, że mieszkał tu taki a taki pisarz bądź inna znana osobistość).
Jest też kilka muzeów, np. Muzeum Stylu Zakopiańskiego, teatr Witkacego oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku. Warto poszukać jeszcze innych mniej znanych i popularnych atrakcji:)