Autor Wątek: Osoba z Ukrainy chce pracować w Polsce  (Przeczytany 269 razy)

Offline dudaAsia

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • świąteczne dekoracje boże narodzenie
Osoba z Ukrainy chce pracować w Polsce
« dnia: Wrzesień 30, 2016, 06:42:02 am »
Hej, mam do was szybkie pytanie o pracę dla osób z Ukrainy w Polsce, mam daleką rodzinę na wschodzie i chcieliby wyemigrować do bezpiecznego kraju i tu podjąć pracę, wysłali do  mnie prośbę o pomoc, jak to z punktu prawnego wygląda, jakie dokumentu będą im potrzebne itp. Ja się nie orientuje w temacie, może ktoś z was jest specem w tej dziedzinie i podpowie mi z kim się kontaktować, kogo wypytać lub kto może mi pomóc ogarnąć ten temat?

Pozdrawiam

Offline olka.wu

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Osoba z Ukrainy chce pracować w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2016, 12:51:19 pm »
Moim zdaniem najrozsądniej powierzyć to komuś kto się zna na tym. Jest takie biuro, z tego co wiem to zajmują się wszystkimi formalnościami, wizy, pozwolenia na pracę i wszystkie papierki. Nie jest tak łatwo załatwiać samemu, nie znając przepisów. Później niestety ciągnie się to miesiącami, bo czegoś brakuje. Nie wiem co zamierzają robić Twoi goście tutaj, ale biuro świadczy również usługi związane z rejestracją spółek dla obcokrajowców i zajmują się wszelkimi formalnościami. Sprawdź, może uda się to szybciej załatwić. Ogólnie fajnie, że chcesz pomóc, no i powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2016, 02:57:10 am wysłana przez admin »

Offline kss

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Bo w rekrutacjach najważniejszy jest człowiek
    • Agencja zatrudnienia
Odp: Osoba z Ukrainy chce pracować w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2016, 11:51:16 am »
Jest sporo papierologi z racji legalizacji ich pobytu. Trzeba załatwić staż graniczną, pozwolenia z pup i urzędu miasta, badania do pracy i wysłać zaproszenie do pracownika od pracodawcy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 03:30:27 am wysłana przez admin »