Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Dyskusja ogólna / Program antyplagiatowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez etoria dnia Marzec 30, 2017, 01:29:16 pm  »
Witam, proszę o radę. Pisze prace licencjacką i opieram się na wielu źródłach. Jest to praca oparta na bardzo dużej ilości regułek i zasad filozoficznych. Niestety nie wszystkie rzeczy da się "zmienić", oczywiście tam gdzie mogę to cytuję, jednak obawiam się, że mogę zostać osądzona o plagiat w niektórych miejscach. Nie wiem jak działają te programy na uczelni, jak to weryfikują. Moja znajoma poleciła mi ten program: Plagiatnever, czy ktoś z was korzystał z takich systemów dla osób indywidualnych? Myślicie, że warto sprawdzić swoją prace przed oddaniem?
92
Dyskusja ogólna / Odp: Wieś czy miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pilartomek dnia Marzec 30, 2017, 12:51:49 pm  »
Jedno i drugie, bardzo lubię miasta ale od czasu do czasu fajnie jest wyjechać na wieś i tam znaleźć trochę ciszy i spokoju ;)
93
Zdrowie / Odp: Czechy - usunięcie zaćmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gigoro dnia Marzec 29, 2017, 01:32:49 pm  »
W prywatnych nie ma takich kolejek, ale o zwrocie z nfz nic nie słyszałem, raczej plotka
94
Zdrowie / Odp: Czechy - usunięcie zaćmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Okulista dnia Marzec 29, 2017, 01:09:02 pm  »
Wydaje mi się, że tam nie ma problemu z terminami. Nie to co u nas - jeśli idziesz się rejestrować i słyszysz, że termin masz za rok czy nawet dłużej to można się załamać. I to nie ważne czy wizyta jest u okulisty, chirurga czy innego specjalisty. Podobno można się ubiegać o zwrot kosztów w NFZ jeśli się leczyło w kraju należącym do Unii Europejskiej. Ale jak to wygląda w praktyce to nie mam pojęcia.
95
Dyskusja ogólna / Odp: Wieś czy miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Okulista dnia Marzec 29, 2017, 01:01:01 pm  »
Ja mimo wszystko wolę bliskość cywilizacji i wybieram miasto. Mieszkanie na wsi ok ale może na jakiś wyjazd tylko.
96
Motoryzacja / Odp: Pierwszy samochód
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zbyszek45 dnia Marzec 29, 2017, 12:03:36 pm  »
Moim pierwszym autkiem była audi a4 b5 z 1997r bardzo fajne auto i zawsze je dobrze wspominam.
97
Zdrowie / Odp: Herbata
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Prelek dnia Marzec 29, 2017, 11:42:45 am  »
Co prawda wolę napić się dobrej kawy ale herbatę też pijam. Najbardziej lubię roibois tylko nie taki w torebkach. Lepszy smak ma herbata kupowana na wagę.
98
Dyskusja ogólna / Odp: Plany na wakacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gracjan dnia Marzec 29, 2017, 10:46:31 am  »
Ja w tym roku planuje z żoną mazury :) Mikołajki i Giżycko. Pozdrawiam
99
Książka / Secret love
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin100 dnia Marzec 29, 2017, 09:47:05 am  »
„Sekret love” to oparty na faktach dramat obyczajowy o świecie gejowskiej miłości. Autor, Szalony Robert zaprasza nas do przestrzeni, która dla wielu jest tematem tabu.

Relacje międzyludzkie bywają skomplikowane, ale zdaje się, że odmienna orientacja seksualna bywa znaczącym, dodatkowym utrudnieniem. Miłości poszukujemy jednak wszyscy, więc nie możemy dziwić się, że w „gejowskim świecie” także jej nie brakuje.

Dla wielu osób tematyka homoseksualnej miłości to niewygodne tabu, dlatego autor dołożył wszelkich starań, byśmy mogli poznać prawdziwy wymiar gejowskich relacji. Opisana historia oparta została na prawdziwych zdarzeniach, a bohaterowie posiadają swe odpowiedniki w prawdziwym życiu. W tej wielowątkowej przestrzeni spotkamy młodych chłopców, żonatych mężczyzn, a nawet księdza. Uczucia i zagmatwane relacje zdają się wszechobecne, szkoda tylko, że nie każdemu będzie dane zaznać spełnienia…

100
Książka / Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez czytajka dnia Marzec 29, 2017, 08:12:41 am  »
Książka „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec jest zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Moim zamiarem było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Co zawiera książka?

Są to ćwiczenia, które autorka pisała w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego. Sprawdziła je na uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrała je w całość oraz przygotowała wiele nowych. Dodatkowo opracowała rozwiązania i słowniczek. Warto dodać, że w części z rozwiązaniami podaje nieraz kilka możliwości.

Jakie aspekty niemieckiej gramatyki przećwiczysz z pomocą książki? Są to np. czasowniki, czasy, rodzajniki, zaimki, przyimki, przymiotniki czy tryb warunkowy.

Dlaczego warto ją kupić?

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – celem autorki było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Dla kogo podręcznik jest przeznaczony?

Podręcznik dobrze nadaje się dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.

Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.
Strony: 1 ... 8 9 [10]