Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Turystyka / Odp: gdzie nad morze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krystian dnia Maj 22, 2017, 10:39:45 pm  »
W tym roku wybieram się nad morze i będzie prawdopodobnie Jarosławiec.
12
Dyskusja ogólna / Budżet Domowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez quiin88 dnia Maj 21, 2017, 12:19:48 am  »
Niedawno dowiedziałem się iż być żoną to oznacza planować budżet domowy i zarządzać domowymi finansami. Z jakiego powodu bojaźliwi mężczyźni obawiają się że bycie ekonomicznym znaczy być niemęskim?
13
Książka / Przetrwać noc - Political fiction
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin100 dnia Maj 19, 2017, 09:09:49 pm  »
I tym razem książka Krzysztofa Piotra Łabendy „Przetrwać noc” nie zawiedzie czytelnika pod względem fabularnym. Pojawiają się w niej wątki psychologiczne, miłosne oraz elementy kryminału. Autor przenosi czytelnika w świat politycznej fikcji, w której osobą stojącą na piedestale kraju jest Mirosław Warszawski – bezwzględny i zimny polityk, który dla chęci posiadania władzy zabił własnego brata bliźniaka. Polityka, ściśle związana z kościołem, mocno ogranicza wolność obywateli na każdym polu poprzez liczne represje, matactwo czy podsłuchy, a szacunek i oddanie ojczyźnie wypowiadane są słowami:
„– Służymy Ojczyźnie!
– Chwała Mirosławowi!
– Aleksandrowi chwała!”.
Jedną z ciekawszych postaci jest niewątpliwie kapitan Kamil Witkowski – monstrum pozbawione jakichkolwiek uczuć, kierujące się w życiu jedynie prymitywnymi instynktami. Jego wypaczony charakter nie pozwala na normalne życie w społeczeństwie. Czerpie zadowolenie z wyrządzania krzywdy innym, słabszym od niego ludziom, a po zlikwidowaniu niebezpiecznej jednostki  zawsze zabiera ze sobą „pamiątkę”.
Niewątpliwie obraz psychologiczny Kamila Witkowskiego ukazuje, jakie mogą być skutki bezwarunkowej chęci dojścia do władzy, królowania nad innymi oraz żądzy pieniądza. „Nadludzie”, za jakich uważają się uczestnicy Oddziałów Wzmożonego Wspierania Prawa, traktują innych jak nic nieznaczące pachołki. Jednak sprawiedliwość, którą sami wyznaczają dla przypodobania się przywódcy Mirosławowi Warszawskiemu, bardzo szybko może odwrócić się przeciwko nim. W jednej chwili sami mogą stać się niewygodnymi osobami do zlikwidowania.

14
Praca / Nauczyciel języka angielskiego poszukiwany!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez terdama dnia Maj 19, 2017, 08:47:51 am  »
Miejsce pracy: Przedszkole językowe „Świat dziecka”,
 ul. Ścienna 148,
05- 520 Bielawa (Konstancin – Jeziorna)

Data rozpoczęcia: 01.09.2017

Zakres obowiązków nauczyciela: prowadzenia zajęć w języku angielskim, praca wychowawcza oraz sprawowanie opieki nad dziećmi.

Czego wymagamy? Ukończenia studiów pedagogicznych oraz bardzo dobrej znajomości języka angielskiego poświadczonej dyplomem lub certyfikatem. Równie ważne jest dla nas sumienne wypełnianie obowiązków, odpowiednie podejście do dzieci, zaangażowanie oraz odpowiedzialność.

Oferujemy zatrudnienie i umowę o pracę na cały etat, możliwość rozwoju zawodowego oraz atrakcyjne wynagrodzenie

CV prosimy przesyłać na adres ajwalach@gmail.com w tytule wpisując CV.  :) :) :)
15
Film / Odp: Jaki serial polecacie ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosmitaxXx dnia Maj 18, 2017, 06:51:28 pm  »
13 powodów, zajebiaszczy serial
16
Dyskusja ogólna / Odp: Aranżacja mieszkania samodzielnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CierniowaMona dnia Maj 18, 2017, 01:14:51 pm  »
Najtrudniejszy może być wybór posadzki. Trudno ją dopasować do wszystkich mebli, łóżek, dodatków etc. Na mnie źle dobrana posadzka działa jak płachta na byka. Polecam sprawdzić różne oferty i przejrzeć różne rodzaje, a później wybrać coś co będzie ładne, ale też stosunkowo tanie i funkcjonalne.
17
Dyskusja ogólna / Odp: Lubicie gotować?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mjaworski dnia Maj 18, 2017, 08:04:53 am  »
Kiedyś wręcz nie znosiłem, ale musiałem zacząć sam sobie gotować, teraz nie mam z tym problemu i gotuję bardzo chętnie ;)
18
Internet / Odp: PC czy Laptop?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CierniowaMona dnia Maj 17, 2017, 09:48:11 pm  »
Do gier to PC. Laptop z kolei sprawdza się dużo lepiej jako narzędzie pracy dla np. nauczyciela, coacha czy kogoś z podobnej branży. Nie wszystko możesz zrobić, czy pokazać na firmowym lapku.
19
Księgarnie / Odp: księgarnia internetowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CierniowaMona dnia Maj 17, 2017, 09:46:49 pm  »
Bonito jest świetne. Jeżeli zależy mi na szybkiej dostawie to wybieram albo ich, albo empik. Gandalf oszukuje jeżeli chodzi o ilośc książek na stanie :) Czasem zdarza im się wpisać, że coś mają, gdy tego nie mają (kłamczuszki!)
20
Księgarnie / Odp: Papier czy ebook?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CierniowaMona dnia Maj 17, 2017, 09:45:14 pm  »
Magię ebooków doceniłam jak musiałam się przeprowadzić - nie polecam tego nikomu przeżywać :D Łatwiej jest przenieść Kindla niż pół domu książek w twardej oprawie :)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10