Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zdrowie / Odp: Czechy - usunięcie zaćmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dariusz35 dnia Dzisiaj o 09:59:51 am »
O zwrotach nic nie wiem, ale w Alfa-Vision można dostać dofinansowanie NFZ. Mojemu wujowi się udało. ;) Jak najbardziej polecam jechać właśnie tam na usunięcie zaćmy http://alfavision-zacma.pl/oferta/
2
Dyskusja ogólna / Odp: oryginalny prezent na parapetówkę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jansofa dnia Lipiec 27, 2017, 01:45:55 pm  »
Jeżeli chodzi o prezent na parapetówkę, to zawsze się pytam gospodarza, co chciałby dostać. Dla faceta wiadomo, kieliszki czy butelka, ale na kobiety, wolę się zapytać.
3
Dyskusja ogólna / Odp: Wierzysz w to, że twoje marzenia się spełnią?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez polagiba dnia Lipiec 27, 2017, 10:12:58 am  »
Siedząc i marząc to nic nie dojdzie do skutku. Trzeba nadać biegu dla pewnych wydarzeń :)
4
Dyskusja ogólna / konsola xbox one s kontra playstation 4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cypiszan dnia Lipiec 27, 2017, 10:04:46 am  »
Witam tak jak w temacie powyżej w co lepiej zainwestować w xboxa one s czy playstation 4?
Czy są jakieś widoczne różnice w użytkowaniu?
5
Dyskusja ogólna / oryginalny prezent na parapetówkę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cypiszan dnia Lipiec 27, 2017, 10:04:23 am  »
Witam tak jak w temacie powyżej, szukam nowoczesnego stylowego prezentu na parapetówkę dla przyjaciółki.
W ostatnim czasie wypatrzyłem oryginalne filiżanki do espresso firmy Ring, szkoda tylko że w zestawie są 4 szt, mogłoby być ich 6, innym ciut droższym prezentem byłby też wazon decade lub misa Blow Up na owoce. Co o ty sądzicie? oczywiście czekam na wasze inne propozycje
6
Dyskusja ogólna / Szybki kredyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kris546 dnia Lipiec 26, 2017, 07:53:53 pm  »
Czy słyszeliście może o firmie AASA? Czytałem na internecie, że oferuje POŻYCZKA PRZEZ INTERNET (https://www.aasapolska.pl/blog) Jestem zainteresowany tym tematem, ponieważ chce się wybrać na wakacje a potrzebuje pieniążków. Ich oferta wydaje się atrakcyjna.
7
Dyskusja ogólna / Odp: Prezent dla męża
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciekrock dnia Lipiec 26, 2017, 11:00:20 am  »
Prezent na pewno musi być funkcjonalny. Nie mam pojęcia nigdy co kupić i nikt głośno nie mówi co chce, dlatego też kupuję vouchery do jakiegoś sklepu. Nie ma sensu na siłę wymyślać.
8
Dyskusja ogólna / Odp: Co gdy nie spłacę pożyczki o czasie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffkos dnia Lipiec 25, 2017, 02:40:59 pm  »
Zapewne będą naliczane jakieś niemałe odsetki od zwlekania ze spłaceniem, dlatego lepiej omijać takie pożyczki....
9
Dyskusja ogólna / Odp: kwiaty ogrodowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez justinee dnia Lipiec 25, 2017, 07:51:04 am  »
Róże ?
10
Książka / Lichwiarz - kryminał z elementami horroru
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin100 dnia Lipiec 21, 2017, 11:50:20 am  »
Kiedyś Albert Einstein stwierdził, że „Bóg nie gra w kości”. Wyznawcą tej samej zasady zdaje się być Tomasz Bartosiewicz, autor powieści grozy pod tytułem „Lichwiarz”. Tutaj „przypadek” jest tylko narzędziem w rękach losu, pchającym bohaterów ku ich przeznaczeniu. W swojej historii pisarz przedstawia nam Urszulę Białą, młodą policjantkę, którą los raczył wystawić na ciężką próbę. Biała traci w wypadku ukochanego męża i sama zostaje ciężko ranna. Starając się zapomnieć o żalu, dzieli swój czas między przyjaciół, psa i terapeutę. Z tej przygnębiającej rutyny chce ją wyrwać jej przełożony, komendant Jerzy Chodorow. Prosi Białą o pomoc w wyjaśnieniu niezwykle nieszczęśliwego wypadku, gdyż jak sam twierdzi „jest albo za durny, albo już zbyt ślepy”, by dostrzec co z tą sprawą jest nie tak. Gdy Biała zajeżdża na miejsce wypadku, okazuje się, że młoda dziewczyna ześlizgnęła się z leśnej ścieżki wprost na drut kolczasty. Urszula zaczyna więc robić to, co każdy rasowy śledczy – szukać przyczyny. Wszystko się komplikuje, gdy bohaterka odkrywa, iż denatka cierpiała na paniczny strach przed ostrzami, zaś kolejni ludzie zaczynają ginąć w następnych, niezwykle nieszczęśliwych wypadkach. Czy jednak można mówić o „wypadkach” czy „szczęściu”, gdy każda z tych śmierci zdaje się być doskonale wyreżyserowana? „Lichwiarza” czyta się jak dobry kryminał. Jest intrygująca zagadka, świadkowie zaczynają znikać, zaś z każdą stroną czytelnik czuje na karku coraz gorętszy oddech tajemniczego mordercy. Nie wszystkie odpowiedzi też przychodzą bohaterom łatwo. Odkrywają fragmenty układanki jeden po drugim, nie zawsze wiedząc jak je dopasować. Snują teorie, brną w domysły, weryfikują swoje poglądy. W poszukiwaniu pierwszej przyczyny wszystkich nieszczęśliwych zgonów bohaterowie zaczynają docierać do prawd, które wymykają się racjonalnemu wytłumaczeniu, a które swoimi korzeniami sięgają do czasów gdy pierwsi ludzie zostali wypędzeni z Edenu. W powieści na uwagę zasługuje też ciekawie prowadzona narracja. Nie jest ona suchym opisem zdarzeń i słów, lecz raczej próbą wniknięcia w umysły bohaterów przez samego narratora. Dzięki niej poznajemy ich charaktery, cele, skrywane lęki. Pozwala to na poznanie historii z różnych punktów widzenia, w tym z perspektywy rezolutnego psa głównej bohaterki – Marlona, jak i demonicznych sił, wiodących ludzi na zatracanie. Wszystko przeplecione jest specyficznym, lekko sarkastycznym poczuciem humoru, które nie ujmuje lekturze, a wręcz nadaje jej dodatkowego uroku. Jeśli więc chcesz poznać przyczynę tajemniczych zgonów, lub po prostu lubisz mroczne horrory z nutą tajemnicy, otwórz karty „Lichwiarza” i daj się wciągnąć w jego świat.

Strony: [1] 2 3 ... 10