Autor Wątek: Czechy - usunięcie zaćmy  (Przeczytany 497 razy)

Offline Dariusz35

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Ubezpieczenia
Czechy - usunięcie zaćmy
« dnia: Lipiec 21, 2016, 10:08:22 am »
Mój dziadek od kilku miesięcy choruje na zaćmę. Oczywiście, w Polsce jak to w Polsce kolejki są długie i termin ma wyznaczony dopiero za 2 lata. Dziadek ma już swoje lata i nie chcemy czekać aż wzrok mu się całkowicie popsuje. Słyszeliśmy, że istnieje opcja usunięcia zaćmy w Czechach i zastanawiamy się, czy z niej nie skorzystać. Znaleźliśmy nawet szpital: http://alfavision-zacma.pl/ ale mój dziadek boi się, że daleko i że są jakieś ukryte koszty. Wiecie coś na ten temat? Myślicie, że warto skorzystać z takiej opcji?

Offline KarolinA07

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Czechy - usunięcie zaćmy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:56:04 pm »
Coraz więcej osób korzysta z tego typu programów. Są one niezwykle popularne głównie w południowej Polsce.

Offline happylady

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Pedagog z powołania
    • Henna i Stylizacja Brwi Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2016, 05:12:49 pm »
Jeśli jest to sprawdzona i rekomendowna przez innych użytkowników klinika to chyba nie ma się czego bać. Zastanawiam się dlaczego jeździmy wykonywać takie zabiegi do Czechów, czy nasze kliniki okulistyczne są obciążone jakimiś kosztami, że nie potrafią przygotować konkurencyjnej oferty?

Offline Okulista

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Salony optyczne w Katowicach
    • Okular
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2017, 01:09:02 pm »
Wydaje mi się, że tam nie ma problemu z terminami. Nie to co u nas - jeśli idziesz się rejestrować i słyszysz, że termin masz za rok czy nawet dłużej to można się załamać. I to nie ważne czy wizyta jest u okulisty, chirurga czy innego specjalisty. Podobno można się ubiegać o zwrot kosztów w NFZ jeśli się leczyło w kraju należącym do Unii Europejskiej. Ale jak to wygląda w praktyce to nie mam pojęcia.

Offline gigoro

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • kremem zmarszczkę pod okiem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2017, 01:32:49 pm »
W prywatnych nie ma takich kolejek, ale o zwrocie z nfz nic nie słyszałem, raczej plotka

Offline Dariusz35

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Ubezpieczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 09:59:51 am »
O zwrotach nic nie wiem, ale w Alfa-Vision można dostać dofinansowanie NFZ. Mojemu wujowi się udało. ;) Jak najbardziej polecam jechać właśnie tam na usunięcie zaćmy http://alfavision-zacma.pl/oferta/