Autor Wątek: Psychologia, koncentracja, pamięć, ...  (Przeczytany 1851 razy)

poker

• Gość
Psychologia, koncentracja, pamięć, ...
« dnia: Listopad 26, 2011, 01:29:51 pm »
Niedawno w internecie znalazłem takie ... . Może ktoś z forumowiczów korzystał już z tego typu rozwiązań i wypowie się na temat skuteczności? na razie ćwiczenia umysłu wydają się być ciekawe, zastanawiam się jakie można osiągnąć rezultaty jeśli chodzi np. o zwiększenie szybkości nauki. Zapraszam do dyskusji w tym temacie, mile widziane gdyby wypowiedział się na ten temat jakiś psycholog :):)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 03:34:24 pm wysłana przez admin »

szakal

• Gość
Odp: Psychologia, koncentracja, pamięć, ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2011, 11:11:05 am »
Nie korzystałem z tego typu ćwiczeń osobiście, aczkolwiek kiedyś znajoma trochę się bawiła w coś tego typu. Mówiła, że są jakieś efekty, może nie jakieś szaleństwo, że od razu będziemy pamiętać wszystko, ale zawsze trochę pomagało.

buds405

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2012, 03:28:54 pm »
czasami jest w tych ćwiczeniach tak, że ciężko jest zapamiętać sposób zapamiętywania, żeby w efekcie tego na długo zapamiętać to czego trzeba się nauczyć. czasami te metody bardziej obciążają niż pomagają

Celina

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2012, 01:37:03 pm »
A ja gdybym miała okazję wziąć udział w kursie na którym ćwiczy się pamięć, na pewno bym się zgodziła. Niestety samej nie chciałoby mi się tego robić w domu....

johnbenson2020

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2012, 10:53:13 am »
Czy ktokolwiek z was sprawdziła żadnych ajurwedyjskie lekarstwa?
Istnieje wiele leków dostępnych poprawy pamięci...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 03:32:30 pm wysłana przez admin »

azyl

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2012, 01:29:44 pm »
Z leków to chyba nie warto korzystać, najlepsze są naturalne metody. Ja polecam przede wszystkim grę w szachy - naprawdę poprawie zdolności umysłowe.

kinga26

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2012, 04:20:59 pm »
Medytacja również zalicza się do ćwiczenia pamięci?

Loki_Lie_Smith

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2012, 06:31:14 pm »
Obecnie niezłą techniką ćwiczenia pamięci, jest zapamiętanie pinów, nipów, peseli i czy haseł do forum.

MagdaBor

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2013, 11:58:58 am »
Żadne magiczne środki ani ćwiczenia na mózg nic nie dadzą, jeżeli nie będziesz prowadzić zdrowego trybu życia (wysypiać się, uprawiać sport, jeść zdrowe, nieprzetworzone jedzenie) , inaczej nawet jak coś zadziała to na chwilę i na krótka metę.

Offline zienia

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Zapraszam na blog
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2017, 12:58:13 pm »
Na Discovery leci program zagadki umysłu czy coś podobnego, tam pokazują jak działa nasz mózg i jak można poprawić niektóre jego funkcje.

Offline dobosz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • www.aniadobosz.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2017, 04:17:36 pm »
No nie, psychotropów na własną rękę nie radzę brać. Ćwiczenia, cóż, jeden z wykładowców pracujących u mnie na uczelni reklamuje jakieś zadania na poprawę funkcji poznawczych, więc... pewnie tak, ale nie wiem, czy jakoś mega podniosą funkcjonowanie intelektualne. W wieku powyżej 20 lat? dobra dyskusja na uczelni to też jest zadanie które rozrusza umysł