Autor Wątek: Czy młoda mama musi być niemodna?  (Przeczytany 882 razy)

Offline karolina-mr

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
Czy młoda mama musi być niemodna?
« dnia: Kwiecień 09, 2015, 02:12:26 pm »
Powiem wam szczerze, że jestem zdziwiona panującą tendencją. Kiedy tylko kobieta urodzi dziecko, przestaje o siebie dbać, zakłada jakieś worki, rezygnuje z makijażu... i to jest uważane za normę! :o Sama jestem mamą i jak tylko wyjdę na miasto umalowana i w ekstra ciuchach, zaraz czuję na sobie oskarżycielskie spojrzenia, a raz usłyszałam fragment rozmowy dwóch kobiet, gdy przechodziłam obok: "co za czasy, matki dziecku żałują a sobie na kosmetyki i ubrania wydają" Nie rozumiem, czy to, że mam dziecko, musi oznaczać, że mam całkowicie zapomnieć o sobie? Jakie jest wasze zdanie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2015, 04:39:39 pm wysłana przez admin »

Offline Kociakowiec

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Być piękną cały czas
    • Dla pięknych kobiet
Odp: Czy młoda mama musi być niemodna?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:45:50 pm »
Nie zgadzam się z tym, że kobieta po porodzie przestaje modnie się ubierać. Po prostu część z kobiet przestaje widzieć sens w byciu piękną. To jej wybór i ciąża sama w sobie czy poród tego nie zmieniają.

Offline Yo_anna

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Adwokat Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2015, 07:32:25 pm »
Trudno powiedzieć, czy się można z tym zgodzić czy nie zgodzić...Są kobiety, które dbają o siebie zawsze, po prostu takie są, mają to wpojone i tyle. W ciąży wyglądają świetnie, po ciąży jeszcze lepiej. Ale są też takie, które zazwyczaj nie traktują priorytetowo swojego wyglądu, a po ciąży już w ogóle nie mają do tego "zapału". To chyba kwestia podejścia / charakteru. Ja np. uwielbiam wygodę: dres, tenisówki, bluza z kapturem. I choćby nie wiem co to nigdy nie będę typem kobiety, która rano wstaje, ubiera się seksownie, ma idealne paznokcie i nieskazitelny makijaż.  A po ciąży będzie pewnie jeszcze gorzej ;)

Offline hipolit120

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Ziemia Kępińska
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2015, 07:37:46 am »
Dokładnie, to już zależy od każdej kobiety indywidualnie. Jeśli kobieta chce i umie o siebie zadbać to w każdej sytuacji będzie wyglądała pięknie, a jeśli jej na tym nie zależy to już nic się nie zrobi ...  ;) Ja osobiście nie jestem za tym żeby młode matki chodziły jak kopciuszki... Pozdrawiam

Offline saszafernito

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Book shelf
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2015, 06:18:40 pm »
Ja mam 2,5 letnie dziecko i cały czas mam pomalowane paznokcie, zrobiony makijaż. Jedynie co to rzadziej chodzę w obcasach.

Offline lapeo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Dzisiaj zaczyna się jutro
    • Serwis Laptopów w Krakowie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2015, 10:46:31 am »
To nie jest tak, że nie dbają o siebie po ciąży tylko mają na to mniej czasu albo mało pieniędzy. Każda chce wyglądać dobrze a to tylko zależy od finansów. Ubrania szersze po prostu maskują ich chwilową nadwagę

Offline morwa

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Mam hopla na temat zdrowego odżywiania.
    • vita-my.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 06:41:35 am »
Albo nie mają na to siły ja przez pierwszy rok nie miałam siły ani ochoty na wybieranie sobie ubrań i strojenie się ciągłe wstawanie w nocy, karmienie, ciągła opieka, po porodzie chciałam czuć się wygodnie a nie modnie. Proponowała bym żeby wypowiedziały się kobiety które przez to przeszły

Offline Bonita

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Teatr moją pasją
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2016, 09:57:59 am »
Osobiście uważam, że kobieta zawsze powinna o siebie dbać. Po urodzeniu dziecka, również. Jak ktoś tam gada, to niech sobie gada. Najpewniej ma jakieś kompleksy i tyle ;) W ogolę nie zwracałabym uwagi na tych ludzi i moim zdaniem bardzo dobrze, że dalej próbujesz o siebie dbać :)