Autor Wątek: Gran Torino  (Przeczytany 3893 razy)

miszczu

• Gość
Gran Torino
« dnia: Styczeń 14, 2013, 10:27:47 am »
Jeżeli jeszcze ktoś tego filmu nie widział to polecam "Gran Torino" filmowy dramat z elementami filmu akcji reżyser Clint Eastwood + rola główna(gra w nim Polaka weterana wojennego).
Świetna historia, bardzo dobra gra aktorska, zaskakujące zakończenie.

Loki_Lie_Smith

• Gość
Odp: Gran Torino
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2013, 03:47:45 pm »
A ja mieszane miałem uczucia, jak lubię filmy w których Clint jest lub reżyseruję, tak ten mnie wynudził. Sam nie wiem czemu bo temat i scenariusz całkiem całkiem, może nie miałem dnia na ten film.

deq102

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:11:07 am »
    Clint Eastwood zachęcał biorących udział w filmie aktorów z grupy etnicznej Hmong do improwizowania w ich tradycyjnym języku. Siłą rzeczy na planie padały kwestie nieobjęte scenariuszem.
    Walt Kowalski leżąc w wannie i paląc papierosa twierdzi, że robi to po raz pierwszy w swoim domu. Wcześniej jednak jest scena, w której główny bohater demoluje kuchnię, po czym siada w fotelu i zapala papierosa. Odwiedza go ksiądz i razem piją piwo.
    W scenie, w której Walt dzwoni do jednego ze swoich synów przez chwilę kamera przygląda się dokumentom dotyczącym choroby Kowalskiego. Nie zgadza się kilka szczegółów. Na formularzu widnieje adres Walta - 1962 Delco Street, tymczasem w ciągu filmu wielokrotnie da się zauważyć, że numer domu to 238. Zgadza się też kod pocztowy Detroit (Michigan), ale jako stan podano Kalifornię. Data urodzenia głównego bohatera to luty 1930 r. Walt świętuje swoje urodziny - przyjeżdża do niego rodzina, zostaje zaproszony na przyjęcie do sąsiadów. Jest ładna pogoda i wszyscy są lekko ubrani (tak nie wygląda zima w Detroit). Albo ktoś pomylił datę urodzin, albo porę roku.

raq102

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2013, 06:42:24 pm »
Tytułowy Gran Torino to zabytkowy samochód, o który skrupulatnie dba weteran z Korei Walt Kowalski (w tej roli sam Eastwood). Posiadający polskie korzenie eksżołnierz to człowiek starej daty - z odrazą patrzy na swoje dorosłe już dzieci, w jego przekonaniu nie uznające żadnych wartości. Uważa, że prawdziwy mężczyzna powinien zadbać o dom (dlatego w garażu posiada imponującą kolekcję narzędzi) oraz o bezpieczeństwo najbliższych (stąd strzelba, której nie zawaha się użyć). Waltowi nie straszny jest terroryzujący okolicę młodzieżowy gang, w niebezpieczeństwie nie wezwie więc policji, lecz weźmie sprawy w swoje ręce. Zaskarbi tym sobie sympatię sąsiadów, emigrantów z Azji, którym jednak będzie początkowo skrajnie niechętny. Z czasem przełamie swoje uprzedzenia, zaprzyjaźniając się z wcześnie wkraczającymi w dorosłość Tao (Bee Vang) i Sue (świetna Ahney Her).

king55

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2013, 03:51:22 pm »
Ogladałem ten film i muszę przyznać ze jest ciekawy :) ale szału brak.

sylka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2013, 11:25:01 am »
U mnie też nie było szału, ale to całkiem niezły film.

pawelauto

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2013, 11:55:01 am »
a mi się film bardzo podobał, choć zauważyłem, że w swoim filmach Eastwood lubi się kreować na bohaterów bez skazy :-)

Heldzia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2013, 08:54:43 am »
a mi się film bardzo podobał, choć zauważyłem, że w swoim filmach Eastwood lubi się kreować na bohaterów bez skazy :-)

Z tym się niestety nie zgodzę. Jednakże odnoszę się tylko do nowych filmów z jego udziałem. W starych faktycznie był to bohater bez skazy ;)

Pozdrawiam

Offline szdzisaw

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • www.wsps.pl/index.php/studia-podyplomowe-katowice-rekrutacjawww.wsps.pl/index.php/studia-podyplomowe-katowice-rekrutacja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2014, 09:09:36 am »
Film o wartościach w życiu człowieka,na mnie zrobił wrażenie.

Offline Ażdacha

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:39:55 pm »
Widziałem, rzeczywiście całkiem dobry. Chociaż może zbyt dydaktyczny.

Offline poszer

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-1
    • http://tanikredytdlaciebie.tumblr.com/
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2014, 11:26:17 am »
ale mnie wzruszyła ta piosenka na zakończenie filmu.

Offline Servert

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Alternatory Rzeszów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2014, 01:33:50 am »
Dobry film, przemiana człowieka to zawsze dobry motyw!

Offline januli

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • pogotowie24
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2014, 02:52:39 pm »
Wartościowy film, polecam. Przy zakończeniu można się wzruszyć.

Offline Aldziu

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • http://polskidermatologlondyn.co.uk
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2014, 12:47:40 am »
Lubię Clinta i ten film też mi się podobał.

Offline Frankos

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • forum prawne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:05:55 am »
Jeden z moich ulubionych filmów z Eastwoodem,polecam tym którzy nie widzieli.