Autor Wątek: Papier czy ebook?  (Przeczytany 9014 razy)

Offline techas

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +0/-1
Papier czy ebook?
« dnia: Sierpień 23, 2011, 03:07:31 pm »
W drugiej połowie XX wieku, panowało przekonanie, że książki zostaną wyparte przez ebooki i elektroniczne czytniki. Dziś widzimy, że ludzka natura jest bardziej przyzwyczajona do papieru niż na się wydaje. Z czego może wynika nasze uwielbienie do papieru. Jeśli na pendrive mogę zabrać ze sobą całkiem spora bibliotekę, to dlaczego wybieramy papier?

szakal

• Gość
Odp: Papier czy ebook?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2011, 11:55:48 am »
Moim zdaniem to kwestia 1 góra 2 pokoleń i raczej wtedy już tylko stare babcie będą czytały książki, a nie ebooki. Ja osobiście jestem może staromodny, ale wolę czytać normalną książkę, chociaż nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie czemu, po prostu wygodniej mi się chyba czyta.

ladigb

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2011, 08:50:46 pm »
Książka ponieważ jest magia podczas rozpakowywaniu i zapachu przy pierwszych stronach nowej książki :)

mustafa

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 04:27:55 pm »
cały dzień siedzę przy kompie, wiec jak już kłade się w łóżku to papierowa książka ma całkiem inny urok

buds405

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2012, 03:15:51 pm »
nawet ta przyniesiona z biblioteki ma swój urok. przede wszystkim można się z nią wygodnie położyć i mieć przyjemność z przekładania kartek. mi też po całym dniu już nie chce się patrzeć na nic, co przypomina ekran monitora, więc nawet tv odpada. najlepsza jest wtedy prawdziwa ksiażka

Avicularia

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2012, 03:22:05 pm »
Książkę muszę dotknąć, poczuć, walnąć się z nią w łóżku i zapomnieć o świecie. Niby czytniki ebooków są wygodne i oczy od nich nie bolą, ale w dotyku na pewno nie są już takie miłe jak prawdziwa książka i nie pachną świeżym drukiem ani dziesiątkami lat spędzonymi w bibliotece na półce.

Ctrl

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2012, 04:57:16 pm »
Książki, które przeleżały naście lat na półce w bibliotece mogą być ... niezdrowe, ze względu na wszystko co się na nich przez ten czas nagromadziło. Nowe książki są nieprzyzwoicie drogie, z czego najwięcej inkasuje wydawca, a nie autor. Natomiast ebooki ... cóż oczy bolą. Najwyraźniej nie ma rozwiązania idealnego.

Avicularia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2012, 01:20:16 pm »
Nie wiem co może być niezdrowego w starym papierze. Książki mają klimat, nie ma co panikować że od przerzucania starych stronic nabawimy się jakiejś potwornej choroby...

maciejas

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2012, 01:33:13 pm »
co by nie mówić, sam wolę kartkę papieru, ale z drugiej strony, dzięki e-bookom oszczędzałoby się więcej papieru...

hit99

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2012, 11:16:25 am »
ja lubię papier

Re:

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2012, 03:39:01 pm »
ebook może i fajna rzecz, ale można z niego czytać góra 2h później bolą oczy.

DagmaraTara

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2012, 10:51:53 am »
Na 100% papier! Wygodniejszy ...

Loki_Lie_Smith

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2012, 11:37:47 pm »
Czytając książkę nie muszę się martwić że mi bateria padnie, papier ma swój klimat i nie zmieni tego że zaoszczędzę miejsca w domu likwidując półki.

webtake

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2012, 04:35:23 pm »
Ja wybieram papier ,ponieważ podczas czytania książki w wersji papierowej jest taki tajemniczy klimat który ciężko opisać.

Loki_Lie_Smith

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2012, 11:04:51 pm »
No jasne, że papier, plusem ebooków jest to, że możesz zmagazynować pokaźną biblioteczkę w niewielkim miejscu. Ale półki z książkami też mają swój urok, ale pod warunkiem że często książki na nich są poruszane, a nie zbierają tylko kurz i służą do ozdoby.